16:25
понеділок 01 лютого 2021

В Україні запровадили компенсації громадянам за електроопалення в будинку

16:25 понеділок 01 лютого 2021

 

Кабінет міністрів опублікував постанову про запровадження компенсацій українцям за електроопалення для посилення соціального захисту деяких категорій споживачів.

 

Відповідна постанова №64 від 1 лютого опублікована на Урядовому порталі.

 

"Запровадити надання компенсації на оплату електричної енергії, спожиту у I кварталі 2021 року, у зв’язку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію)", - йдеться в документі.

 

Зокрема, компенсації запроваджують для таких категорій споживачів:

 

- населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах і гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

 

- населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

 

- багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

 

Також постановою установлено, що надання компенсації вищезазначеним категоріям здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та затверджено порядок надання таких компенсацій.

 

Раніше уряд затвердив порядок компенсації для людей, які використовують електроопалення. Така компенсація буде нараховуватися автоматично (на особові рахунки споживачів). Загалом - це понад 600 тисяч українських родин. Держава виділила на такий вид компенсацій 1,4 млрд грн..

 

Верховна Рада 29 січня ухвалила проєкт закону «Про внесення змін до додатку №3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо компенсації у зв'язку з підвищенням тарифів на електричну енергію».