10:00
середа 04 листопада 2020

Рада дозволила українцям змінювати по батькові

10:00 середа 04 листопада 2020

 

Верховна Рада дозволила громадянам України змінювати по батькові. За відповідний законопроект №2450 у другому читанні і в цілому проголосувало 259 народних депутатів.

 

Про це повідомляється на сайті парламенту.

 

Зазначено, що в переважній більшість за цю ініціативу голосували фракції "Слуга народу", "Голос" і "Батьківщина". У фракції "Опозиційної платформи - За життя" не виявилося жодного голосу "за", а 5 депутатів проголосували проти.

 

Тепер ухваленим законом вносяться зміни до Цивільного та Сімейного кодексів, згідно з якими особа, яка досягла 16-річчя, може на свій розсуд змінити не тільки ім'я і прізвище, а й по батькові.

 

При цьому з 14-річного віку це можливо за згодою батьків, опікунів або одного з батьків, якщо другий помер, недієздатний чи позбавлений батьківських прав. Якщо один з двох батьків такого підлітка виступає проти, суперечка буде вирішуватися органом опіки або судом.

 

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що він був розроблений на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення законодавчих прогалин у цьому питанні.

 

Відомо, що вказаний документ був поданий у парламент кількома депутатами ще в листопаді 2019 року. А 3 червня 2020 року його ухвалили в першому читанні.