10:19
п'ятниця 06 листопада 2020

У КВУ спрогнозували майбутню коаліцію в Черкаській міськраді: усе залежить від нового мера

10:19 п'ятниця 06 листопада 2020

 

Якщо Анатолій Бондаренко знову стане мером Черкас, то партія «Слуга народу» може працювати в опозиції до нього. Тобто майбутня коаліція в міськраді залежить від того, кого саме черкасці оберуть у другому турі виборів.

 

Про це заявив голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України (КВУ) Максим Михлик в інтерв’ю для «ТОЛК».

 

«На прикладі підтримки Віктора Євпака ми вже бачимо, що, вочевидь, у міській раді об’єднаються партії «Слуга народу», «Європейська солідарність» і «Голос». Вони сформують уже певну коаліційну групу, що виглядає досить несподівано», - зазначив він.

 

«Хоча з іншого боку не варто забувати, що це в нас не київська політика, а місцева ситуація. І тут об’єднуються не навколо якихось ідеологічних речей, а навколо або кандидатури міського голови, або спільної програми, або якихось своїх конкретних домовленостей», - заявив політолог.

 

При цьому, за його словами, все дуже сильно залежить від міського голови, від того, кого черкасці оберуть у другому турі виборів.

 

«Тому що, зазвичай, коаліція формується або під мера, або самим мером. І ми таку ситуацію бачили всі попередні 5 років минулого скликання. Тобто, якщо Анатолій Бондаренко буде знову мером Черкас, то «Слуга народу» може працювати в опозиції до нього», - спрогнозував Михлик.

 

Він додав, що не вважає це для них (представників «Слуги народу») якоюсь проблемою.

 

«Вони вже морально готові до того, що ці вибори вони в більшості своїй програли, не набрали тієї кількості голосів, на які розраховували. І вони не будуть тепер домінуючою політичною силою в Україні, як вони зробили рік тому на виборах до Верховної Ради», - переконаний політексперт.

 

Водночас представник КВУ закликав не забувати той факт, що Виборчий кодекс увів нову норму під назвою імперативний мандат.

 

«І тепер партія може відкликати досить простою процедурою депутата, якщо він переходить зі своєї партії, з якою пройшов до ради, в іншу партію і створює там коаліцію. Це те, що відбувалося постійно в попередній каденції міськради, коли депутати перестрибували між фракціями. Тепер це стане неможливим, бо партія зможе відкликати його депутатство. Відповідно, коаліційні групи стануть більш монолітними», - наголосив Михлик.