11:44
п'ятниця 06 листопада 2020

Кабмін не розглядає введення тотального карантину в Україні – прем’єр

11:44 п'ятниця 06 листопада 2020

 

Кабінет міністрів не має наміру вводити в Україні тотальний карантин через спалах коронавірусної інфекції COVID-19. Адаптивний карантин - найкраща модель, переконані в уряді.

 

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на годині запитань до уряду у Верховній Раді 6 листопада.

 

"Чи можливо зараз повернення до повного локдауну країни - такого варіанту на столі наразі немає. Адаптивний карантин найкраща модель... Ще раз хочу наголосити, уряд зараз не розглядає введення тотального карантину. МОЗ розглядає можливість введення додаткових обмежень на певний період для розірвання ланцюга захворювання. Але це не буде повна та постійна заборона", - запевнив він.

 

За його словами, йдеться, зокрема, про введення відповідальності за неносінння масок.

 

Щодо так званого "карантину вихідного дня", прем'єр розповів, що це обговорюється на рівні різних робочих груп, експертів.

 

"Якщо ми підійдемо до цього питання, МОЗ окремо і детально поінформує і проконсультується щодо такої ініціативи з народними депутатами, науковими установами", - наголосив Шмигаль.

 

При цьому глава уряду додав, що питання щодо застосування обмежень вирішуються спільно з місцевим керівництвом. За його словами, місцеві органи влади усвідомлюють свою відповідальність і не ігнорують рекомендації Кабміну.

 

"Якщо влада просить не вводити якісь обмеження, то вона бере на себе відповідальність за наслідки", - пояснив прем’єр.

 

Нагадаємо, в Україні станом на 6 листопада лабораторно підтверджено 440 188 випадків COVID-19, із них за добу - 9 721.