17:25
п'ятниця 11 грудня 2020

Наймолодші черкаські «мавпенята» впевнено претендують на першість кубку ВЮБЛ

17:25 п'ятниця 11 грудня 2020

Вдалим став початок сезону 2020-2021 кубку Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги (ВЮБЛ) для наймолодшої команди «Черкаські мавпи – 2010», до складу якої входять юнаки 2010-11 років народження. Хлопці провели дві виїзні гри і в обох здобули впевнені перемоги.

Зокрема, в змаганні з командою ДЮСШ-1 (Чернівці) юні черкасці перемогли з рахунком 16-66.

Своєю чергою СДЮСШОР із Києва «мавпенята» переграли з показниками 64-14.

Як наслідок - упевнене розташування на першому місці турнірної таблиці.

Капітан команди Михайло Міровіцький, який займається баскетболом усього 2 роки, прокоментував результати гри впевнено й стримано, як справжній професіонал.

«Ми добре зіграли. Наші суперники старші на рік-два, але ми показали гарний результат. Друга гра була трішки складнішою, бо там гравці старші й сильніші. Думаю, ці перемоги - результат того, що ми стараємось на тренуваннях щодня, відпрацьовуємо певні тактики. Особисто я мрію стати хорошим баскетболістом і грати в «Лос-Анджелес Лейкерс» (клуб НБА - ред.)», - зазначив він.

Варто віддати належне головному тренеру команди Євгену Ткаченку, який самовіддано працює з командою. Він уміло навчає юних спортсменів не лише азів баскетболу, а й виховує командний дух та непереборне бажання перемогти.

- Скільки років Ви працюєте тренером?

- Офіційно працюю тренером близько 16 років. Мої вихованці були неодноразовими призерами ВЮБЛ. А мій племінник Іван Ткаченко, якого я тренував із малечку до 10 років, став чемпіоном України та призером чемпіонату світу серед студентів.

Двічі я брав участь як тренер в одному з найкращих європейських баскетбольних кемпів ASG під керівництвом Саши Груіча в Чорногорії. Також набирався досвіду, працюючи в Польщі в 2019 році з американськими тренерами в кемпі Hooplife. Неодноразово брав участь у різних баскетбольних літніх таборах України.

- Скільки ігор уже зіграла команда «Черкаські мавпи – 2010» у нинішньому сезоні? Як можете їх прокоментувати?

- Офіційно у чемпіонаті Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги юнаки зіграли поки що два матчі, у яких вибороли впевнені перемоги. Але поряд із цим ми третій рік поспіль граємо в чемпіонаті Київської обласної баскетбольної ліги, у якій ми вже ставали призерами і чемпіонами.

- Хто з гравців найкраще проявив себе у стартових іграх?

- Приємний той факт, що всі гравці команди набирали очки. Варто зазначити, що 70% команди є на рік молодшими, аніж суперники. Ми наймолодша команда чемпіонату.

- Які сподівання покладаєте на сезон 2021 року?

- Моє основне завдання як тренера, не зважаючи на результат, навчити юнаків грати в баскетбол, добиватися успіху, бути дисциплінованими, витривалими, підтримувати командний дух. Але я, як і кожен із тренерів, мрію, щоб моя команда стала чемпіоном ВЮБЛ.

- Яким ви бачите майбутнє нинішньої команди юнаків 2010-2011 року?

- Із деякими гравцями цієї команди я вже працюю 4 роки. Відбір дітей проводився ще тоді, коли вони були у дитячих садочках. Я навіть влаштовував їм спортивний табір під Черкасами, де дітлахи без батьків жили зі мною в таборі та вивчали ази баскетболу на природі. Тому я більше ніж впевнений, що більшість із них стануть професійними гравцями та будуть захищати честь країни в баскетболі. Я для цього роблю все можливе! Але все це не було б можливим без підтримки батьків та мецената Бродського М. Ю.

Тож бажаємо юнакам на такій же ноті завершити сезон 2020-2021 років. А всім радимо пильніше придивитися до фото й поспішити взяти автограф, адже, немає сумнівів, що перед нами майбутні зірки НБА.

 

Ірина СЕРДЕЧНА