09:54
середа 18 листопада 2020

Обов'язкові касові апарати для ФОПів залишаються: Рада провалила їхнє відтермінування

09:54 середа 18 листопада 2020

 

Верховна Рада провалила законопроект №4313-д, який передбачав відтермінування запровадження обов’язкових касових апаратів для фізичних осіб-підприємців. Парламентарі на засіданні 17 листопада не змогли ухвалити цей документ за основу.

 

Законопроект підтримали лише 17 народних депутатів, повідомляє РБК-Україна.

 

Зазначено, що перед цим Комітет із питань фінансової, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав доопрацьований законопроект про відстрочення введення касових апаратів для ФОП.

 

Документ передбачає відтермінування обов'язкового використання касових апаратів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей.

 

Глава фінкомітету Данило Гетьманцев розповів, що в законопроекті відбулися істотні зміни. Він звертав увагу, що попередня редакція закону не отримала підтримки, оскільки відстрочка була прописана для всіх ФОПів.

 

Також, за словами парламентаря, в доопрацьованому проекті пропонували значно пом'якшити відповідальність за порушення правил операцій касового апарату і спростити звітність для програмних РРО.

 

Відразу після оголошення результату голосування за відстрочку касових апаратів для ФОПів протестуючі під будівлею парламенту підприємці вирішили піти штурмом на Верховну Раду.

 

Між ними і правоохоронцями виникла штовханина, відбулось кілька затримань, та все-таки силовикам удалося зупинити просування мітингувальників до входу в будівлю ВР.

 

Нагадаємо, раніше на Соборній площі в Черкасах мітингували ресторатори. Вони протестували проти запровадження карантину вихідного дня, внаслідок якого змушені будуть закрити свої заклади.