17:41
середа 21 жовтня 2020

В окупований Крим після анексії переселили вже півмільйона росіян - МЗС

17:41 середа 21 жовтня 2020

 

Після віроломної агресії проти України в 2014 році та незаконної анексії Криму російські окупанти продовжують цілеспрямовану політику щодо зміни демографічної структури півострова – вони витісняють українське населення та заміняють його громадянами РФ.

 

Про це під час віртуального круглого столу під егідою «Атлантичної ради» заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, повідомляє Укрінформ.

 

«В тому, що стосується Криму – окупанти перетворили його на військову базу, і будь-яка дія Росії, зокрема будь-який інфраструктурний проєкт, мають очевидне військове призначення. Навіть ті дороги, які вони збудували в Криму, призначені для посилення їх військової присутності. Росія подвоїла таку військову присутність, вони модернізували свій військових компонент у повітрі, в морі та на суходолі, мають нині шість підводних човнів, чого більш ніж достатньо, щоб контролювати всю акваторію Чорного моря», - зазначила вона.

 

За її словами, ще одна особливість поведінки російських окупантів – активна колонізація півострова, яка відбувається просто зараз.

 

«Вони витісняють українське населення з Криму. З іншого боку, вони заводять туди російських громадян. Ми маємо різні цифри, але навіть за російською статистикою - 100 тисяч із чимось росіян заїхали до Криму, але неофіційна цифра є в 5 разів вищою. Ми вважаємо, що, принаймні, півмільйона російських громадян є вже зараз у Криму, і це, безумовно, є величезною загрозою для національної безпеки (України)», - підкреслила Джапарова.

 

Вона зауважила, що для України ці питання є дуже чутливими, адже Росія використовує демографічну чистку як уже свій «класичний» інструмент для приховування власних злочинів. Окупанти влаштовують для місцевого населення психологічний терор, проводять свавільні арешти та систематичні обшуки з єдиною метою – залякати людей, забрати в них свободу на спротив та на самовираження, переконана дипломат.

 

У МЗС вважають, що окупація Криму Росією стала таким злочином, порушенням міжнародного законодавства та гуманітарного права, у тому числі – порушенням сотень двосторонніх та багатосторонніх угод з Україною.

 

Також Джапарова нагадала, що для України російська агресія призвела до окупації близько 7% території, включаючи Крим і Донбас. Близько 14 000 українців загинули у війні на Донбасі, і ще близько 40 000 отримали поранення за 7 років війни.

 

«Агресія РФ призвела до появи в Україні понад 1,45 млн переміщених осіб, включаючи тих, хто виїхав із Криму. Ми говоримо, що таких людей може бути до 60 000, але це не точна статистика, оскільки багато з українців вважали за дискримінацію реєструватися як біженці на власній землі. Ми переконані, що ця цифра українських громадян, що виїхали з Криму, де факто, є вищою», - додала замглави МЗС.