12:03
понеділок 21 грудня 2020

Глава ПЦУ сказав, коли в Україні можуть перенести святкування Різдва на 25 грудня

12:03 понеділок 21 грудня 2020

 

Святкування Різдва Христового в Україні в один день 25 грудня можливе після того, коли до такого рішення "дозріє" церква та віряни. Нині ж, якщо вірити даним соціології, українці проти перенесення цієї дати.

 

Про це заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

 

"Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то, відповідно, відбудеться ще один певний розкол", - пояснив він.

 

За його словами, це питання часу: коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, "бо все це взаємопов’язано між собою".

 

"Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення", - запевнив Епіфаній.

 

Раніше предстоятель ПЦУ Епіфаній уже заявляв, що ПЦУ перенесе дату святкування Різдва і проведе реформу церковного календаря, коли більшість українців будуть до цього готовими. При цьому він додав, що церква не проти перенесення дати святкування Різдва Христового.

 

Як відомо, нині православні в Україні святкують Різдво щороку 7 січня. Своєю чергою католики це велике свято відзначають 25 грудня.