12:44
середа 25 листопада 2020

В Україні почали діяти нові правила для велосипедистів, таксистів і пішоходів на дорогах

12:44 середа 25 листопада 2020

 

В Україні набули чинності зміни до Правил дорожнього руху для водіїв і пасажирів, пішоходів та велосипедистів, введені раніше Кабміном. Тепер водії та пасажири таксі в населеному пункті й за його межами повинні бути пристебнуті, а пішоходи обов'язково повинні використовувати світловідбивні елементи в темний час доби.

 

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький у Facebook.

 

Згідно з новими ПДР, водії та пасажири таксі, а також інструктори з водіння в населеному пункті й за його межами повинні бути обов’язково пристебнуті.

 

У зв'язку з цим таксисти зобов'язані забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні.

 

Водночас не пристібатися в населеному пункті тепер дозволяється тільки водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

 

Також зміни в ПДР стосуються вигляду номерних знаків - заборонено змінювати їхні розміри, форму, позначення, колір і розміщення, наносити на них додаткові позначення або закривати їх.

 

При цьому номерні знаки повинні бути чистими та достатньо освітленими.

 

Згідно з новими правилами, велосипедистам дозволено рух смугою для маршрутних транспортних засобів, а пішоходи обов'язково повинні використовувати світловідбивні елементи в темний час доби й в умовах недостатньої видимості.