19:17
середа 25 листопада 2020

У Кабміні допускають введення жорсткого карантину в Україні на зимові свята

19:17 середа 25 листопада 2020

 

Уряд нині готує план карантинних обмежень в Україні, який буде застосований у разі погіршення ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію. Зокрема жорсткий карантин можуть ввести якраз на зимові свята.

 

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на черговому засіданні уряду 25 листопада.

 

«Про введення таких заходів (жорстких) зараз не йдеться, але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня – період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти з людьми - все це може дати поштовх до значного сплеску хвороби, яку медична система може не витримати. Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на такі ситуації і на випадок погіршення стану в країні», - зазначив він.

 

При цьому прем’єр нагадав, що в Україні діють обмеження помаранчевої зони та карантин вихідного дня. Остаточну ефективність та результат такої моделі Кабмін зможе оцінити на початку грудня, але вже зараз, за словами Шмигаля, фіксується зменшення мобільності населення.

 

«За даними операторів мобільного зв’язку така мобільність знизилася до найнижчого рівня з часу повного карантину весною. Менша мобільність людей означає зменшення ймовірності зараження, а, відповідно, розривається ланцюг захворюваності», - пояснив глава уряду.

 

Результатом усіх цих заходів, за його словами, має стати вихід на плато за кількістю випадків інфікування на початок грудня.

 

«Учора (24 листопада) президент Володимир Зеленський розповів про важливі ініціативи підтримки людей та бізнесу, якщо буде посилений карантин. Наголошую, ми готуємося до всіх можливих сценаріїв, зокрема і до можливого введення карантину на зимові свята», - заявив прем’єр.

 

Станом на ранок 25 листопада в Україні зафіксували 13 882 нові випадки COVID-19, загалом за весь час пандемії захворіло 661 858 осіб.

 

11 листопада Кабінет Міністрів запровадив в Україні карантин вихідного дня - з 14 до 30 листопада. Згідно з постановою уряду, з 00 годин суботи до 00 годин понеділка додатково до обмежень, які передбачені у будні, забороняється: приймання відвідувачів у закладах громадського харчування - барах, ресторанах, кафе.

 

Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів також під забороною. У цей період закриті торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної сфери, заклади культури, які проводять культурно-масові заходи.