12:18
понеділок 26 жовтня 2020

Українська вакцина від COVID-19: що про неї відомо і коли вона з’явиться

12:18 понеділок 26 жовтня 2020

 

Вакцина від COVID-19, розроблена українськими вченими, вже успішно пройшла випробування на живих людських клітинах. Тепер їй необхідно буде пройти ще три фази клінічних досліджень, на що може піти до 1 року.

 

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

 

"Цей препарат є кандидатом на вакцину. Вчені отримали досить стійкий результат щодо вироблення антитіл організмами тварин після застосування препарату. Більше того, цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже в живих клітинах людини", – розповів глава МОЗ.

 

Він розповів, що перспективна вакцина була розроблена українськими вченими у біологічних лабораторіях Туреччини та США.

 

"Українські вчені використовували лабораторії, розташовані в Туреччині та Сполучених Штатах. Це спільна розробка наших учених із американськими компаніями. Але ми говоримо, що цей кандидат на вакцину саме український", – пояснив Степанов.

 

За його словами, для остаточного затвердження вакцини їй необхідно буде пройти 3 фази клінічних випробувань, до яких в Україні вже розпочалася підготовка.

 

Водночас міністр не оминув увагою хвилю скептичної критики, яка прокотилася соціальними мережами після перших повідомлень про українські розробки вакцини від COVID-19. Її причиною він вважає "комплекс меншовартості".

 

"Позбувайтеся цього комплексу національної меншовартості, що ми ні на що не здатні, що нічого не можемо зробити. Адже коли в руках тримаєте телефон або інші "вакцини", які ви використовуєте в повсякденному житті, знайте, що дуже часто це все зроблено українськими вченими. Вченими, які просто через таку політику, що ми ні на що не здатні та завдяки політиці повного ігнорування нашої науки, виїхали за кордон", – зауважив Степанов.

 

Він переконаний, що в України наявні всі можливості для власного виробництва вакцин, в тому числі й проти COVID-19, і єдине, що необхідно – "створити необхідні умови для вчених".

 

Відомо, що українська вакцина від коронавірусу успішно пройшла доклінічну фазу досліджень, і, за словами її розробника, буде готова приблизно через рік.

 

Раніше президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю чотирьом каналам назвав її "унікальною", натомість українські вчені до її розробки ставляться скептично.

 

Як повідомлялося, три фази випробування потенційної української вакцини від COVID-19 у випадку “сприятливих обставин” можуть бути завершені протягом одного року.

 

Своєю чергою Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що вакцинація від коронавірусу розпочнеться в середині 2021 року.