15:09
понеділок 28 грудня 2020

"Богдан Моторс" почав процедуру банкрутства

15:09 понеділок 28 грудня 2020

 

Господарський суд Дніпропетровської області 23 грудня відкрив провадження у справі про банкрутство АТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", що об'єднує виробничі активи корпорації "Богдан".

 

Про це повідомляє прес-служба компанії.

 

Згідно з даними в Єдиному реєстрі судових рішень, справа відкрита за заявою кредитора - ТОВ "Фінансова компанія "Фінворк" (Київ). Розпорядником майна призначено Євгена Шимана з Дніпра.

 

При цьому "Богдан Моторс" зазначає, що минулий рік став рекордним за збігом несприятливих факторів для виробників автотранспорту. Зокрема, проявилися системні проблеми в самій галузі і в економіці країни в цілому, на що наклалась загальносвітова криза, викликана пандемією Covid-19.

 

У компанії нарікають на те, що Верховна Рада не ухвалювала жодних законопроектів щодо підтримки і розвитку галузі, при цьому державні закупівлі продукції машинобудування виявилися також значно скорочені і не мають динаміки розвитку.

 

Через це у 2020 році компанії фактично довелося закрити завод у Черкасах, який виробляв автомобільну техніку для Міністерства оборони.

 

"Зараз у цехах цього підприємства порожньо, а висококваліфіковані працівники потрапили під скорочення. Як результат, доходи компанії впали в рази. Це наочно видно з обсягів сплачених "Богдан Моторс" податків та інших відрахувань до бюджетів усіх рівнів", - наголошується в повідомленні.

 

Так, у 2019 році загальна сума сплачених "Богдан Моторс" податків і зборів склала понад 384 млн грн, а за 11 місяців 2020 року цей показник ледь перевищив 120 млн грн.

 

"Кредитори також відмовляються йти назустріч позичальникам під час пандемії. На завершення фінансового року один із кредиторів "Богдан Моторс" подав заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство компанії", - відзначили в компанії.

 

Там також прогнозують, що посилення карантину в січні "має всі шанси остаточно поховати українську економіку", оскільки заяви влади, на думку компанії, лише підсилюють панічні настрої й очікування і не супроводжуються системними кроками для підтримки виробничого сектору економіки.